Bukiet ślubny jest ważnym elementem. To dodatek do wizerunku Panny Młodej, piękna i wyjątkowa ozdoba, którą z pewnością każdy gość zauważy. Dlatego warto jest zastanowić się nad kompozycją, by była spójna ze stylem wesela, by cudnie uzupełniała wygląd Panny Młodej. Poniżej prezentuję Wam 7 rodzajów ślubnych bukietów, które są przepiękne. Podzielone zostały ze względu na kształt, ułożenie kwiatów. Oczywiście temat ślubnych bukietów jest studnią bez dna i na pewno pojawi się również post z propozycjami bukietów na poszczególne pory roku, czy style ślubne:)

 

Bukiet ślubny biedermeier to jeden ze starszych rodzajów bukietów, to co jest dla niego kluczowe to ciasno ułożone kwiaty po okręgu- zazwyczaj są to dwa okręgi, czyli zewnętrzny i wewnętrzny, ale może być ich nawet 3, 4 lub więcej. Okręgi kwiatów mogą różnić się od siebie kolorem, a nawet gatunkiem więc można uzyskać spektakularny efekt. Poniżej kilka propozycji na bukiet w typie biedermeier.

bieder2a
bieder5
bieder3b
bieder8e
2bieder4f
bieder6
bieder1t
bieder7

www.theknot.com www.wilkieblog.com s3.weddbook.com s-media-cache-ak0.pinimg.com sequingardens.org www.perfectweddingcollections.com www.stylemepretty.com www.forestwoods.net

Kolejny typ bukietów to tzw. posy bouquet. Czyli cudne, niewielkie bukieciki, które osobiście uwielbiam. Idealnie podkreślają cały styl przyjęcia niezależnie czy jest on w stylu glamour, rustykalnym czy jakimkolwiek innym. Mimo, że są naprawdę małe to dzięki odpowiedniej kompozycji kwiatów z pewnością każdy go zauważy.

osy2c
osy1
osy4
osy3

www.himisspuff.com www.stylemepretty.com www.weddingpartyapp.com www.himisspuff.com bridalmusings.com

posy5c
posy8
posy6
posy7

www.brides.com www.weddingforward.com www.tulleandchantilly.com

p1
p2
p39

www.stylemepretty.com

p4
p5
p6
p7e

Kolejny rodzaj to nosegay, cieszący się dużą popularnością. To bukiet zazwyczaj formowany z jednego gatunku kwiatów. Tworzony na kształt okrągłego bukietu. W zależności od gatunku kwiatów będzie on także piękne podkreślał każdy styl przyjęcia.
www.pannamloda.com multanka.eu 7kwiatow.blogspot.com www.weddingwire.com  www.wilkieblog.com www.mydomaine.com

n1
n6
n4
n5
n3
n29
n7

Bukiet kaskadowy jest absolutnie spektakularnym rozwiązaniem. Jest to duży bukiet. To artystycznie zwisająca cudna kompozycja. Tutaj możemy puścić wodze fantazji. W górnej części bukiet jest starannie ułożony, zwięzły, natomiast reszta to już całkowite szaleństwo. Można w nim mieszać gatunki i kolory, tylko zobaczcie co dla Was przygotowałam 🙂

www.weddingchicks.com botanicalbrouhaha.blogspot.com s-media-cache-ak0.pinimg.com bridalmusings.com nouba.com.au  www.axs.com

k12d
k4b
k1
k3
k2
k1

s-media-cache-ak0.pinimg.com s-media-cache-ak0.pinimg.com

ka3
ka13
ka24

www.tulleandchantilly.com www.deerpearlflowers.com royallacebridal.com

2
4
1
5
31

Jednym z moich faworytów jest bukiet natural. To piękne kompozycje, które mają nieregularne formy. Stworzone z różnych kolorów i gatunków kwiatów ale także owoców. Wspaniale sprawdzą się polne kwiaty. Idealny na wesele w stylu boho, rustykalnym, dla Panny Młodej w wianku 🙂 Opcją, która jest bardzo podobna jednak korzysta nie tylko z polnych kwiatów jest bukiet hand tied, który również pokażę Wam poniżej. Tylko spójrzcie na moje propozycje. Można się zakochać hm? 🙂

media.brides.com www.fabmood.com www.boho-weddings.com

h1
h2
h3

www.itakeyou.co.uk www.itakeyou.co.uk 

h5
h4
h7
h6

www.fabmood.com www.himisspuff.com

ha1
ha4
ha3
ha2

www.himisspuff.com southboundbride.com

ha6
ha5
ha8
ha9
ha10
ha7

Teraz czas na bukiet round. Śliczny, klasyczny bukiet o okrągłym kształcie. Można wykorzystać do jego stworzenia różne gatunki kwiatów, można mieszać kolory i rodzaje kwiatów tak, aby kompozycja oddawała klimat przyjęcia weselnego.

moncheribridals.com www.weddingwire.com www.wilkieblog.com

r2
r1
r3

www.himisspuff.com www.weddingforward.com www.modwedding.com www.weddingchicks.com

r4
r5
r6
r7

bridalmusings.com

r14

Mamy nadzieję, że udało nam się także pokazać, że nawet odważne, nietypowe bukiety mogą zachwycać, dlatego nie obawiajcie się ryzyka i idźcie za tym co podpowiada Wam intuicja i co WAM skradło serce:)

Który rodzaj jest Waszym ulubionym?

Oczywiście  z miłością Ania i Ola. :*

Aleksandra Ułańska
alulanska@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *