W niedzielę – 10.02.2019 r. odbyly się ŁÓDZKIE TARGI ŚLUBNE https://www.targislubne.pl/Miałyśmy przyjemność być na nich, zainspirować się, poznać ludzi z branży ślubnej. Dziś mamy dla Ciebie relację z tego dnia, ponieważ działo się dużo i są kwestie, które są warte Twojej uwagi.

 

Często spotykamy się z takim dylematem: Czy warto iśc na targi ślubne?

 
To zależy.
 
My wychodzimy z taką postawą, by czerpać z danej chwili, doświadczenia, momentu jak najwięcej.
 
Nie idziemy tylko po jedną ulotkę konkretnej firmy. Chcemy zobaczyć jak najwięcej. Nigdy nie wiesz co Cię zainspiruje, co zaowocuje jakimś fenomenalnym pomysłem.
Dlatego jeśli wyrobisz w sobie taką ciekawość świata, pewność, że każda sytuacja może Cię czegoś nauczyć, to oczywiście, że warto iśc na targi ślubne.
 
Z otwartą głową.
 
Na targach byłyśmy po raz pierwszy.
 
Choć od prawie 3 lat zajmujemy się tematyką ślubną, to w międzyczasie jedna z nas pracowała przy organizacji konferencji. Głównie w weekendy. Nigdy dotąd nie miałyśmy po prostu czasu, aby uczestniczyć w tego typu wydarzeniu.
 
Kiedy sprawdziłam w kalendarzu, że akurat tę jedną niedzielę mam wolną od pracy, postanowiłyśmy udać się i zobaczyć co w trawie piszczy.
 
Jak takie targi wyglądaja? Kto na nich jest? Co pokazują podwykonawcy?
 
Targi zaczęły się o godzinie 10:00 i na początku było bardzo dużo przestrzeni, nie było tlumów. Po godzinie ludzi przybyło, a koło południa było już tłoczno.
 
Najpierw przeszłyśmy się po wszystkich stanowiskach, ale za pierwszym razem na połowę rzeczy nie zwrócisz uwagi, więc polecamy przynajmniej kilka razy przespacerować się kiedy minie pierwszy szok 🙂
 
W południe rozpoczął się pokaz sukien ślubny MARKI MONA LISSA, pokaz sukni wieczorowych/poprawionowych, pokaz pierwszego tańca np. w stylu Jamesa Bonda oraz konkursy dla Par Narzeczonych. Łamiący stereotypt pierwszy taniec nas zachwycił.
 
Podwykonawcy byli z prawie każdego sektora, czyli byli oczywiście barmani, fotografowie, suknie ślubne, garnitury, dekoracje, lodowe rzeźby, szkoły tańca, piękne obiekty weselne, przepiękne ślubne samochody oraz np. usługa opalania natryskowego, byli DJe.
 
Były stoiska, które nas zachwyciły.
 
Np. absolutnie straciłyśmy głowę dla przepięknych materiałów od marki: YEDA.raz garniturów od marek: PROBA, JOYVI, CAFARDINI.
 
Rzeźba lodowa, która może być elementem wystroju od również była godna uwagi.
 
Auta to coś co również doceniamy.
 
Oczywiście podczas targów Pary Młode mogły liczyć na rabaty na usługi nawet do – 40 procent.
 
Sam ten fakt może być kuszący dla Par Młodych.
 
Dostałyśmy również zaproszenia na 2 dni otwarte do sal weselnych, więc to jest absolutnie opcja godna uwagi i przetestowania dla Par Młodych.
 
Z każdym podwykonawcą udało nam się zamienić choć kilka zdań. W dniu targów każdy usługodawca chętnie z Tobą porozmawia, ale musisz być zorientowana i zrozumieć, że tego dnia całe tlumy podchodzą do danego stanowiska.
 
Możesz przygotować sobie pytanie, które jest dla Ciebie najważniejsze w związku z daną usługą i tyllko je zadać.
My takie pytania również miałyśmy i gdy spotkałyśmy podwykonawcę, który nas interesowal pytałyśmy tylko o tę jedna kwestię.
 
Niektóre odpowiedzi spowodowały, że wiemy na pewno, że chętnie z tą osobą będziemy współpracować – postawa o której trąbimy bez końca.
Niektóre odpowiedzi odstraszyły nas od razu.
 
Aby targii były dla Ciebie owocne przede wszystkim zastanów się czego poszukujesz, czego chcesz się dowiedzieć, kogo poznać.
Pamiętaj przy tym o tym co napisałyśmy na początku, by być otwarta i chłonąć jak najwięcej. Natomiast bez żadnego zarysu prawdopodobnie wyjdziesz z niczym.
 
Poniżej kilka naszych wniosków i spostrzeżeń:
 
1. Zastanów się co chcesz wynieść z tych targów. Inspiracji na co szukasz? Jakiego usługodawcy potrzebujesz?
 
2. Przygotuj sobie jedno najważniejsze pytanie do danego podwykonawcy. Oczywiście miej kolejne w zanadrzu, gdybyś miała okazję zadać jeszcze kolejne,
 
3. Rozglądaj się i zwracaj uwagę na każdy szczegół. Nigdy nie wiesz co wykorzystasz, który pomysł okaże się strzałem w 10! Czasem na stoisku, które niczym się nie wyróżnia znajdziesz coś czego potrzebowałaś. Nie przechodź szybko, nie patrz powierzchownie. Daj sobie trochę czasu i dokładnie się rozglądaj.
 
4. Możesz skorzystać z degustacji np. candy barów. To bardzo fajna opcja, bo możesz realnie sprawdzić czy dany wyrób będzie Wam smakował.
 
5.Weź ulotki, a raczej przyjmij je. To co zdecydowanie nas zaskoczyło na targach, to pewnego rodzaju chaos i ulotki, wszedzie ulotki, dłonie wręczające nam ulotkę. Na początku trochę się wystraszyłyśmy. Chciałyśmy sobie pochodzić i gdy będziemy zainteresowane, to wziąć kontakt do danego usługodawcy. Zapomnij. Z drugiej jednak strony m.in. dlatego Ci wszyscy ludzie tam są. Ale podzielimy się z Tobą tipem, który zastosowałyśmy. Po kilku minutach dostałyśmy torbę, którą w zastraszającym tempie zaczęły wypełniać ulotki. Po chwili wiedziałyśmy, że gdy wrócimy do domu to i tak nie dopasujemy tej ulotki do twarzy – dlatego plusem jest chociaż  krótka wymiana zdań, utkwi Ci w pamięci. Postanowiłyśmy zatem, że jeśli coś nam się spodoba, to na tej ulotce zapisujemy tę rzecz. Ty też tak zrób inaczej gwarantujemy Ci, że zostaniesz z ulotkami, z których nic nie wywnioskujecie.
 
6.Suknie ślubną były piękne. Kobiece, seksowne, delikatne ale z charakterem. Dekolt V, piękne zdobienia, kolor. Pięknie komponowały się z zaproponowaną fryzurą czyli gładkim kokiem.
 
7. Suknie wieczorowe/poprawinowe, to były bardzo odważne propozycje w kolorze czerwieni i czerni!  To co zauważyłyśmy to asymetria, cekiny, pióra, koronka. Niekiedy jedna suknia łączyła te kilka cech w sobie.
 
8. Boho nadal w modzie! Suknie na poprawiny właśnie w zwiewnej formie, to coś co nas zawsze zachwyca.
 
 
Generalnie dzień targów uważamy za super udany.
Targi były zorganizowane bardzo dobrze.
Nie było żadnych kolejek, a jesli były to naprawdę sprawnie obsługiwane.
Tłumów w takich miejscach się oczywiście nie uniknie, ale obiekt był na tyle duży, że było komfortowo.
To było dla nas fantastyczne doświadczenie.
Dziękujemy https://www.targislubne.pl/ za możliwość doświadczenia tego dnia 🙂 Warto to przeżyć choć raz 🙂
Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *