Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Przeszczep włosów – powrót do zdrowia

Transplantacja włosów należy do nieinwazyjnych zabiegów, będących procedurą tzw. chirurgii jednego dnia. Oznacza to, że pacjent po przeszczepie włosów może wrócić do domu i nie wymaga hospitalizacji. Nie jest jednak tak, że od razu po wyjściu z kliniki możemy wrócić do wszystkich, dotychczasowych zwyczajów. Jakie są wskazania dbania o siebie po przeszczepie włosów i jak długo trwa pełny powrót do formy?

Pierwsze dni po transplantacji włosów

Po powrocie z kliniki przeszczepu włosów daj sobie czas na odpoczynek i regenerację. Być może nie odczuwasz zbyt intensywnie skutków zabiegu i czujesz pełnię sił oraz energii. Jednak Twój organizm niekoniecznie “odczuwa” to samo. Pamiętaj, że podczas przeszczepu zostały zastosowane środki znieczulające i nastąpiła ingerencja w tkanki skóry, z której pobierane były przeszczepy i miejsc, w które zostały one przeszczepione.

Na kilka tygodni po zabiegu zrezygnuj z potraw i napojów podnoszących ciśnienie krwi i rozrzedzających ją. Zalicza się do nich między innymi kawa, herbata czy ostre przyprawy. Unikaj też nadmiernego wysiłku fizycznego. Jeśli przed przeszczepem uprawianie sportu było Twoja codziennością, musisz na jakiś czas zmienić swoje nawyki, zanim powrócisz do pełni formy.

Dodatkowo, po ustąpieniu działania środków podanych w klinice, może pojawić się ból w okolicach poddanych procedurze przeszczepu włosów. Z całą pewnością, przed wyjściem do domu lekarz przekazał Ci niezbędne informacje dotyczące łagodzenia bólu – możliwe do zastosowania środki przeciwbólowe czy inne metody, jak zimne okłady. Jeśli jednak nie masz pewności jak złagodzić swoje dolegliwości, skontaktuj się z kliniką przeszczepu włosów, która wykonała zabieg.

Pielęgnacja skóry bezpośrednio po przeszczepie włosów

Tuż po zakończonym zabiegu, będąc jeszcze w sali zabiegowej, w miejscach poddanych procedurze założone zostaną odpowiednie opatrunki, które zabezpieczą skórę minimum przez pierwszą dobę. W kolejnych dniach natomiast konieczna będzie odpowiednia pielęgnacja miejsc przeszczepu włosów, aby przyspieszyć ich gojenie. Nie jest to skomplikowane i ogranicza się do przemywania ran. Jednak należy zrobić to z wykorzystaniem odpowiednich preparatów i sterylnych gazików pamiętając, by nie pocierać podrażnionych miejsc zbyt intensywnie.

W czasie gojenia skóra może intensywnie swędzieć. Pamiętaj, że drapanie miejsc gojących się jest wykluczone musisz to po prostu wytrzymać. Drapanie czy zbyt częste dotykanie skóry po przeszczepie może doprowadzić do wydłużenia się procesu gojenia, pogłębienia podrażnień, a nawet zainfekowania ran.

Odpowiednia pielęgnacja po przeszczepie i jego późniejsze efekty

Pierwszych kilka tygodni po przeszczepie, kiedy musisz przyłożyć się do właściwej pielęgnacji przeszczepionych miejsc, odwdzięczy Ci się w późniejszym okresie dając długotrwały efekt pięknych, gęstych włosów. Warto więc zastosować się do wszystkich zaleceń przekazanych w klinice i monitorować proces gojenia się ran nawet, jeśli początkowo wymaga to od Ciebie podjęcia się kilku wyrzeczeń.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]