wpis22

Zaczynamy nowy cykl! Tym razem będziemy odpowiadać na najczęściej przez Was zadawane pytania dotyczące organizacji ślubu i wesela. Tematy takie ślubna etykieta, animatorka na weselu, wybór motywu przewodniego, harmonogram przygotowań do  ślubu i wesela, presja otoczenia.
Dziś pierwsza piątka!

1. Jak wybrać styl ślubu i przyjęcia weselnego, skoro wokół tyle inspiracji, a mi/nam wszystko się podoba.

Kochana odpowiedź jest zawsze taka sama: BĄDŹ SOBĄ!
No tak, tylko co to oznacza tak naprawdę? Jak dowiedzieć się kim jesteśmy, co lubimy? Nie zawsze odpowiedzi na te pytania są oczywiste.
Są osoby, które w zasadzie od dzieciństwa wiedzą kim są, znają swoje pasje, miejsce, do którego dążą, mają swój unikatowy styl. Wtedy rzeczywiście wybór motywu przewodniego czy stylu, który będzie spełnieniem marzeń Pary Młodej i odzwierciedleniem ich gustu i upodobań, jest o wiele prostszy i przychodzi naturalnie.
Wiem jednak, że odnalezienie własnego stylu i sposobu na życie w ogóle, nie jest takie proste, zajmuje sporo czasu i wymaga rzetelnej pracy. Efekty są warte każdego wysiłku:)
Aby naprawdę dowiedzieć się jaki jest Twój/Wasz styl, jak chcecie celebrować ten dzień, jak go przeżyć, kim się otoczyć potrzebujesz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.
Nie jestem coachem, trenerem ani motywacyjnym mówcą, nie będę więc się wymądrzać w tej dziedzinie.
Sama jednak przeszłam długą drogę, by poznać siebie, swoje wartości, pasje, ambicje i gust. Dziś podjęcie jakiejkolwiek decyzji przychodzi mi jakiś milion razy łatwiej i szybciej niż jeszcze 4 lata temu. W ciągu tych kilku lat jednak nie próżnowałam!
Zaczęłam od najprostszych, fundamentalnych i instynktownie zadawanych samej sobie pytań: Co lubię? Czego nie cierpię? Co sprawia, że się uśmiecham lub co mnie rozbawia? W jakich okolicznościach czuję się najlepiej? Jakimi ludźmi naprawdę lubię się otaczać? Kto i dlaczego jest dla mnie ważny? Jak lubię się bawić?
Przeszłam przez dziesiątki książek. Odwiedzałam największe targi rozwoju, szkolenia, brałam udział w wielu webinariach. Eksplorowałam swoją osobowość, poznawałam i rozwijałam swoje umiejętności i poczucie smaku. Ten proces oczywiście nadal trwa i będzie tak przez resztę życia:)
Zatem wybranie ogólnej koncepcji w jakiej utrzymany będzie Wasz ślubu i przyjęcie weselne będzie dla Ciebie/Was dużo prostsze i naturalne, jeśli najpierw poznasz dobrze samą siebie, swoje upodobania, pasje i to co sprawia, że czujesz, że żyjesz!
I tutaj z całego serca polecam Ci kilka książek, której mogą wywrócić Twoje życie do góry nogami, ale przede wszystkim pozwolą Ci być kobietą GOTOWĄ NA ŚLUB i wyzwania z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć w tej nowej, życiowej roli 🙂
1. REGINA BRETT i cztery tytuły dzięki, którym spojrzysz na życie w zupełnie wyjątkowy sposób.
a) Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na najtrudniejsze chwile w życiu.
b) Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życiu i ludzi wokół.
c) Jesteś CUDEM. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym.
d) Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia.

2. KAMILA ROWIŃSKA. Kobieta, która otwiera oczy, umysły i serca, Jeśli nie wiesz, w którą stronę iść w życiu, albo nie wiesz jak dojść tam, gdzie chcesz, to te książki są dla Ciebie. Jeśli ciągle zakrywasz się wymówkami, jeśli czasem lenistwo bierze górę, to ta Kobieta Cię z tego skutecznie wyleczy 🙂 Po przeczytaniu tych książek zapomnij o dylematach (nauczysz się podejmowania decyzji w zgodzie ze sobą!), odkładaniu zadań na później. Będziesz odważnie spełniać marzenia z uśmiechem na ustach! Poważnie 🙂 Polecam Ci KAŻDĄ książkę Kamili, ale dla porządku podam Ci tytuły. Zacznij czytać od numeru pierwszego. Tak poleca autorka, ale ja też Ci to doradzam. Pierwsza książka stanowi fundament i bazę potrzebną do skorzystania w 100% z przeczytania kolejnych pozycji.
a) Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale. Hmm… po przeczytaniu tej książki Twoje życie nie będzie już takie samo!!! 🙂
b) Kobieta NIEZALEŻNA. Bestseller.
c) Zasługujesz na sukces.

3. Ashlee Vance i jego biografia ELONA MUSKA. Chciałabym, abyś przeczytała tę książkę, by się zainspirować. Elon, to geniusz XXI wieku. Zupełnie serio nie mogłam spać przez tę książkę. Zmienia punkt widzenia i pokazuje, że tytaniczną pracą i niezłomną wiarą w swoje przekonania można zmienić świat i zatrzeć granicę między absurdem, niemożliwym, a tym co rzeczywiste. Można go kochać lub nienawidzić. Jedna z osób, które wypowiadały się do autora tej biografii, powiedziała o Musku tak:”Taki jest Elon. Wolałby umrzeć niż się poddać. Gdy przeczytasz tę książkę zrozumiesz, że On naprawdę tak żyje i to jest najbardziej niezwykłe.”

Te pozycje polecam Ci z czystym sumieniem. Pamiętaj, że odnalezienie prawdziwej siebie być może kończy się na sukniach, fryzurze i makijażu, ale zaczyna się dużo głębiej.

2. Jak wybrać dobry salon sukni ślubnych?

Odpowiadając na to pytanie musimy wiedzieć jaki salon sukni ślubnych jest dobry?
Rzeczywiście jest kilka wytycznych i czynników, na które zapewne nie zwróciłabyś uwagi, a one naprawdę podnoszą komfort współpracy z takim salonem.
Po pierwsze i najważniejsze dla Ciebie jako Panny Młodej kryterium, to możliwość przymierzenia sukni ślubnych, które Ci się podobają. Hm.. czy na Twojej twarzy maluje się właśnie zdziwienie i niedowierzanie? Niestety bywa tak, że niektóre salony pozwalają na przymierzenie maksymalnie 3 sukni ślubnych i nie zawsze masz możliwość wybierania spośród całego asortymentu. Zatem koniecznie upewnij się czy przychodząc do konkretnego salonu sukni ślubnych będziesz miała możliwość przymierzenia wszystkich interesujących Cię modeli. Ilość minimalna jaką powinnaś móc przymierzyć to ok. 7 sztuk. Zwróć na to uwagę!

Druga sprawę, jest umówienie się na konkretną godzinę wizyty w salonie. Nie bagatelizuj tego. Dopilnuj tego, że w momencie, kiedy Ty będzie w salonie będzie też na miejscu osoba, która spokojnie poświęci Ci swój czas. Podczas wybierania sukni ślubnej powinnaś czuć się komfortowo!

3. Jak wybrać suknię ślubną?

W zasadzie odsyłam Cię tutaj do pierwszego punktu.
To na co na pewno powinnaś zwrócić uwagę wybierając swoją suknię ślubną, oprócz oczywiście Twoich własnych upodobań, to Twoja figura.
I tutaj powinnaś być szczera przede wszystkim ze sobą. Nie oszukuj. Bądź świadoma swoich walorów i atutów, ale nie zapomnij też o mankamentach swojej sylwetki.
Oczywiście najlepiej, gdybyś w trosce przede wszystkim o swoje ZDROWIE odżywiała się mądrze, ćwiczyła (30 minut dziennie zamiast oglądania tv) i regenerowała. Wtedy nawet, jeśli masz sporą nadwagę w ciągu roku jesteś w stanie przejść naprawdę niesamowitą przemianę przede wszystkim wewnętrzną, ale i na zewnątrz zobaczysz ogromną różnicę.
Jeśli z natury jesteś szczupła, to jak najbardziej powyższa rada dotyczy także Ciebie. Zdrowe odżywianie, ruch i odpoczynek są obowiązkowe w każdym wieku i przy każdej wadze!

W każdym razie wracając do sukni ślubnej 🙂 pamiętaj, by wybrać suknię, która np. “nie skróci” Ciebie optycznie, ani też przesadnie nie będzie poszerzać.
Jeśli np. lubisz swoje ramiona, to koniecznie je pokaż! Wybierz wtedy suknię na ramiączkach lub w wersji gorsetowej. Jeśli tak jak ja uważasz, że plecy, to jedna z najpiękniejszych części ciała, także koniecznie je odsłoń lub podkreśl.
Jeśli masz talię osy wybierz dopasowaną syrenkę lub kolumnę, ale jeśli Twojej figurze bliżej do tuby pomyśl o princesce. Jeśli jesteś niska zadaniem Twojej sukni ślubnej będzie “wydłużenie” optycznie Twojej sylwetki itd. Rozumiesz? Bądź obiektywna i sprawiedliwa. Bądź dla siebie dobra i chciej wyglądać pięknie.

4.Jak wybrać odpowiednią lokalizację na przyjęcie weselne?

Analogicznie jak przy poprzednich pytaniach. Odpowiedzi nosisz w sobie, ale oczywiście trochę się pomądrujemy:)
Salę weselną wybieraj zawsze po tym, gdy już określisz w jakim stylu będziecie organizować Wasz ślub i wesele.
Wybierz miejsca oddalone najlepiej maksymalnie 50 km od Waszego domu, Kościoła. Trasa dłuższa niż wspomniane 50 km może być dla Was i Waszych Gości wyzwaniem.Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania.
Gdy już określisz styl i odległość, określ kwotę jaką możesz przeznaczyć na przyjęcie weselne. Po tym jest już pora wybrać spełniające te kryteria miejsce 🙂
Optymalna ilość miejsc do rozważenia to 3-4 obiekty. Najlepiej byście odwiedzili je tego samego dnia. Na miejscu, podczas spotkania z właścicielem lub managerem obiektu zapytaj o wszystkie interesujące Cię szczegóły, po które odsyłam Cię tutaj i tutaj.

5.”Na spontanie” czy dobrze przygotowane? Jak podejść do organizacji dnia ślubu i przyjęcia weselnego?

Nieraz spotykam się ze stwierdzeniem, że nie ma potrzeby przesadnego przygotowywania się do dnia ślubu i przyjęcia weselnego, że po co, i że można na spontanie, bez scenariusza, nie wspominając o pomocy Wedding Plannera.

Oczywiście można do kwestii organizacji ślubu i wesela podejść z dystansem, bez presji. Takie podejście polecamy zawsze, bo organizacja też może być frajdą i świetnie spędzonym czasem. Nie polecam jednak zignorowania przygotowań całkowicie.

Dzień ślubu i wesela, to wielkie przedsięwzięcie, mnóstwo ludzi, masa usługodawców, których pracę należy “spiąć” w piękny efekt. Przygotowanie takiego wydarzenia to średnio 200 godzin. To nie jest błahostka.

Ostatnio czytałam Wasze wrażenia z Waszych ślubów i wpadki jakie miały u Was miejsce. Ogromną część z nich stanowiły bzdury, których bardzo łatwo można było uniknąć, Nie stało się tak jednak z powodu braku planu działania. Jeśli nad pewnymi prostymi rzeczami nie zastanowisz się w odpowiednim czasie, to może się okazać, że położą one cień na Twoich wspomnieniach, a już na pewno nie pozwolą Ci czuć się komfortowo. To bzdury takie jak pamiętanie o swojej higienie i pielęgnacji (tak, tak uwierz mi, że zdarza się z wrażenia zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu), poznanie dokładnego przebiegu ceremonii, zapoznanie się z godziną rozpoczęcia ceremonii (znam naprawdę niejedną historię kiedy Mama Panny Młodej, Pana Młodego lub sami zainteresowani spóźnili się ceremonię).

Przeczytaj w skupieniu ten artykuł i BĄDŹ GOTOWA NA ŚLUB!

 

źródło: revista.icasei.com.br

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *