Kochana, dziś pragniemy przybliżyć Ci temat, który szczególnie dla nas jest ważny. Na co dzień spotykasz na tej stronie mnóstwo inspiracji, ciekawych ślubno-weselnych rozwiązań, porad i dobrej energii. Natomiast w tym artykule chciałybyśmy zwrócić Twoją uwagę na jeden z najważniejszych według nas aspektów organizacji ślubu i przyjęcia weselnego.

Proces organizacji, planowania, negocjowania, wybierania, koordynowania i spajania wszystkich elementów w piękną weselną całość jest piękną przygodą. To pierwsza sprawa, którą chciałybyśmy, abyś zapamiętała. To może, a nawet powinien być piękny czas w Waszym życiu. Nie potrzebujesz tutaj nerwów, stresu, presji, gonitwy, szarpaniny, która niestety tak często spotyka Przyszłe Pary Młode, głównie jednak Panny Młode.  Próbują one rozciągnąć swoją dobę, wcisnąć w napięte grafiki 200 h organizacji ślubu i przyjęcia weselnego. Chcą być idealne we wszystkim,  stworzyć idealny ślub i przyjęcie weselne. Idealne według rodziny i Gości, według Teściów, niekoniecznie jednak wybierają, to co gra w ich duszach, co zgodne jest z ich gustem i pomysłem na ten dzień. Dodatkowo nierzadko w gąszczu obowiązków i oczekiwań spotykają się z kolejną ścianą w postaci finansów, więc zaczynają na swoje barki brać coraz to nowe elementy ślubnej układanki, którą składają po nocach, np. zaproszenia, winietki,podziękowania dla Gości, Rodziców i tak dalej, i tak dalej. Nie daj Boże coś po drodze się wywali – stres x 1324536476.

Po około roku przygotowań pełną parą przychodzi TEN DZIEŃ…
Nieraz rozmawiając z Pannami Młodymi słyszałyśmy o nieprzespanej nocy przed ślubem. Hm… powiedzmy, że to może się zdarzyć, w końcu emocje są potężne, aleee…. słyszałyśmy też historię o nieprzespanych… kilku dniach, tygodniach, a nawet miesiącu! To już jest niepokojące. To już jest niezdrowe, niebezpieczne. To nie jest doświadczenie, które będzie pięknym fundamentem wspólnego życia.

Skąd taki stres?
“No bo się boję, żeby się nie potknąć jak będę szła do ołtarza, bo się boję o tort czy dojedzie i w jakim stanie, bo się martwię czy DJ będzie dobrze prowadził przyjęcie, czy kuchnia nie zawali, martwię się, żeby Goście wiedzieli, gdzie jechać, żeby nikt z najbliższych się nie spóźnił i każdy wiedział co ma robić…”

I przychodzi TEN DZIEŃ….
ANIA: Nieraz słyszałam o tym, że Panny Młode nie jedzą nic przed ślubem. NIC. Do godziny mniej więcej 17 nie mają nic w ustach. Zawroty głowy, rozdrażnienie + stres… nie tak powinna czuć się Panna Młoda podczas jednego z najważniejszych dni ich życia, nie wspominając nawet o tym, że to zwyczajnie niebezpiecznie – zdarzają się omdlenia!

I przychodzi TEN DZIEŃ…
A Pary Młode po całym roku przygotowań podczas przyjęcia weselnego, nadal “ogarniają sytuację”. Pan biega na zaplecze i donosi alkohol, Panna Młoda co chwilę zagląda do kuchni, do Dj’a, sprawdza co z tortem, setki zdjęć… Noc mija nie wiadomo kiedy, a Oni wyczerpani po całym tym ICH DNIU zgodnie stwierdzają, że drugi raz nie zdecydowaliby się na to…

To są Kochana autentyczne historię. I powiemy Ci tak. Jeśli jesteście przebojowymi ludźmi, zaradnymi, pracowitymi, takimi, którzy lubią działać, mieć kontrolę nad wszystkim i możecie podejrzewać się o to, że organizacja własnego ślubu i przyjęcia weselnego będzie dla Was FRAJDĄ.
Powtarzamy:
FRAJDĄ, ZABAWĄ, PRZYJEMNOŚCIĄ, a nie czasem, które zrobi z Was kłębek nerwów, to śmiało. Zakaszcie rękawy, wypełnijcie głowy pomysłami i do dzieła! Duma będzie rozpierająca, tego możecie być pewni 🙂

Jeśli natomiast nie podejrzewacie się o umiejętność zachowania zimnej krwi, zmysł organizacyjny, umiejętność DE-LE-GO-WA-NIA zadań, koordynowania pracy innych ludzi, to prosimy Cię, przynajmniej przemyśl skorzystanie z usług Wedding Plannera/Konsultanta Ślubnego. Przynajmniej zastanów się nad samą koordynacją dnia ślubu i przyjęcia weselnego, która pozwoli Wam delektować się efektami tej całorocznej pracy.

ANIA: Poniżej kilka argumentów, które w zasadzie po tym wstępie wydają mi się zbędne, ale może będą dla Ciebie tą kropką nad “i”, której potrzebujesz do podjęcia dobrej decyzji.

A więc kilka argumentów za tym, aby skorzystać z usług PROFESJONALNEGO WEDDING PLANNERA/KONSULTANTA ŚLUBNEGO, czyli po prostu osoby odpowiedzialnej za organizację, zaplanowanie, negocjowanie warunków, skoordynowanie, spięcie w piękną całość Waszego Dnia tak, byście naprawdę mogli świętować nowy etap życia.

1. RATUNEK W PODBRAMKOWYCH SYTUACJACH

Ślub i wesele to duża impreza, duże przedsięwzięcie. Przy jego realizacji pracuje wiele osób, wielu podwykonawców. Kwintesencją wielomiesięcznej pracy jest wspaniałe przyjęcie z dużą gromadą wesołych gości na czele z Parą Młodą. Właśnie dlatego, że jest to wydarzenie na dużą skalę i zaangażowanych jest w to wiele osób, mogą zdarzyć się pewne kryzysy, nieprzewidziane burze i komplikacje. I teraz najważniejsze! Kiedy tylko podejmiesz współpracę z Konsultantem Ślubnym możesz być pewna, że nie tylko ugasi każdy pożar, ale Ty nawet nie dowiesz się, że była jakaś podbramkowa sytuacja.

2. TRZYMANIE RĘKI NA PULSIE

Wiele z Was obawia się naglących terminów, spraw, które wciąż jeszcze są do załatwienia. Nieraz czytamy: “Mam ślub w miesiącu X, a jeszcze nie mam tylu spraw załatwionych. Boję się, że nie zdążę. Nie wiem od czego zacząć”.
Macie wrażenie, że nie zdążycie uporać się ze wszystkim na czas, że coś przeoczycie lub o czymś zapomnicie. Dlatego właśnie współpraca z Konsultantem Ślubnym może dać Ci tak wiele.
Stwarzamy dokładny, indywidualnie dopasowany HARMONOGRAM PRZYGOTOWAŃ DO ŚLUBU. Po naszej stronie leży pilnowanie terminów, przypominanie Ci o ważnych spotkaniach, dbanie o to, by na Waszym ślubie i weselu nie zabrakło tego, o czym marzyliście.

3. PIENIĄDZE NIE BĘDĄ PRZECIEKAĆ CI PRZEZ PALCE

Współpracując z Wedding Plannerem budżet jest określony, ale przede wszystkim trzymany w ryzach💪💪 Wydasz tylko na to, na co się zdecydowałaś określając stylistykę ślubu i przyjęcia – czyli, gdy byłaś “na chłodno” – te założenia są najbardziej racjonalne i korzystne. Otrzymasz dokładny spis wszystkich wydatków, na papierze w formie wygodnej tabeli, dzięki czemu Twoje decyzje nie będą pochopne. Zastanowisz się dwa razy i żadne koszty Ci nie umkną.
Poza tym możesz być pewna, że cena będzie adekwatna do jakości, nikt Cię na nic nie naciągnie.
Dostaniesz to co najlepsze, w określonym przez Ciebie budżecie. Konsultant Ślubny doskonale wie jak zarządzać budżetem, by móc spełnić Twoje marzenia, nie zmuszając Cię do rezygnacji z Twoich priorytetów. Wszystko jest skrupulatnie notowane, spisywane i na bieżąco z Wami omawiane.
Masz realny wpływ na budżet i jego wielkość, ale nie martwisz się jego przekroczeniem. Trzymanie budżetu w ryzach jest naprawdę kluczowym elementem organizacji ślubu i przyjęcia weselnego. Nie musisz zostać z tym sama

 

4. ZNIWELOWANIE STRESU

Oj Kochana o tym temacie można z powodzeniem napisać książkę. Są Panny Młode, które stresują się nawet na pół roku i więcej przed ślubem, a są i takie, którym ta presja udziela się np. tuż przed wejściem do Kościoła. Tak czy inaczej stres niestety się pojawia. Nawet te z Was, którym wydaje się, że nie będziecie specjalnie przeżywać tego dnia, a już na pewno nie będziecie się nim denerwować udziela się nerwowy nastrój.
Niekiedy jest to spowodowane tym, że po prostu wszyscy dookoła są niespokojni, podekscytowani i troszkę zdenerwowani.
Niekiedy stres udziela się Wam przez jakąś wpadkę, gafę, niedopatrzenie, zaniedbanie, zapomnienie, spóźnienie itd.
Czasami nie czujecie się odpowiednio przygotowane pod jakimś względem.
A najczęściej dochodzi do Was po prostu ogrom tego wydarzenia i jego znaczenie. Do tego mnóstwo ludzi, którzy Was otaczają i przed, którymi, co by nie mówić, chcecie pięknie wypaść, nie pomylić się, nie potknąć.
Zastanawiacie się czy wszystko potoczy się tak jak planowałyście

Czy wszyscy usługodawcy spiszą się na medal
Kochana, cóż możemy napisać…

Zadaniem Wedding Plannera jest:

dopilnowanie wszystkich ustaleń z podwykonawcami i skoordynowanie ich działań – odchodzi Ci stres czy wszystko odbędzie się zgodnie z planem i czy każdy będzie znał swoje zadania.
zadbanie o Wasz komfort w dniu ślubu i przyjęcia – jesteśmy tego dnia Twoim wsparciem, opiekunkami, przyjaciółkami – jeśli np. potrzebujesz kilku minut w kompletnej ciszy przed wyjściem z domu, to my zadbamy o to, żebyś taką przestrzeń dla siebie znalazła. Lusterkiem, puderniczką, chusteczką też oczywiście jesteśmy 🙂
– ustalenie scenariusza dnia ślubu i przyjęcia weselnego –  pomożemy Ci ustalić jak powinien wyglądać nawet tydzień przed ślubem tak, byś mogła się do niego dobrze przygotować, nastroić. Chodzi o minimalizowanie stresu, o dobre przygotowanie, o omówienie wszystkich newralgicznych sytuacji i przygotowanie się na różne okoliczności tak, byś miała pewność, że sytuacja jest pod kontrolą. Jeśli obawiasz się np. tego, że się potkniesz, będziemy ćwiczyć chodzenie w obcasach i długiej sukni  Znajdziemy sposób na wszystkie bolączki.
służenie Ci radą, wsparciem. Jesteśmy osobami, które same świetnie radzą sobie ze stresem i są pełne dobrych, pozytywnych myśli. Wiemy jakie techniki pomogą Ci opanować emocje. Można więcej i znacznie skuteczniej niż mówić: “Nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze”

 

5. KONSULTANT ŚLUBNY ZNA BRANŻĘ ŚLUBNĄ I TRENDY ŚLUBNE

Ok, ale co z tego dla Ciebie wynika?
Po pierwsze znajomość branży ślubnej pozwala Konsultantowi Ślubnemu zaproponować Wam najlepszych podwykonawców w założonym przez Was budżecie.
Dokładnie wiemy na co zwrócić uwagę wybierając współpracowników.
Wiemy co charakteryzuje profesjonalistów i pasjonatów swojej pracy.
Wiemy kiedy najprawdopodobniej podwykonawca zawiedzie, bo zjadła go rutyna i przestał się rozwijać, a kiedy dana usługa będzie wykonana na NAJWYŻSZYM poziomie
Po drugie, wiemy także co ciekawego proponuje ślubna branża Jakie są trendy, nowe rozwiązania, zaskakujące atrakcje czy zupełnie nowe usługi tak, byś mogła skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw
Wiemy, to wszystko, ponieważ to nasza praca i pasja. Śledzimy przestrzeń ślubną na bieżąco i trzymamy rękę na pulsie. Poświęcamy wiele godzin dziennie na to, by wciąż poszerzać swoją wiedzę, kompetencje, rozwijać postawę, ale przede wszystkim poznawać możliwości z jakich będziesz mogła skorzystać

 

6. MOŻLIWOŚĆ SKUPIENIA SIĘ NA ŻYCIOWYCH PRIORYTETACH.

Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego zajmuje mnóstwo czasu i jest to fakt. Trudno temu zaprzeczyć. Najczęściej poszkodowany zostaje tutaj tzw. czas wolny, czyli ten, który masz poza pracą. Ten dedykowany pasjom, rodzinie, rozwojowi, zdrowiu, rozrywce.
Obecnie, na szczęście, ludzie coraz częściej po pierwsze w ogóle wyznaczają swoje życiowe cele, priorytety i życiowe wartości, a po drugie skupiają się na ich realizacji.
Realizacja marzeń, planów zawodowych czy rodzinnych, dbanie o zdrowie czy rozwój swojej osoby, spełnianie się w pasji wymaga czasu, energii i skupienia.
I właśnie wtedy, właśnie dlatego powinnaś zastanowić się nad skorzystaniem z usług Wedding Plannera/Konsultanta Ślubnego, który Wam przedstawi i doradzi przy wyborze usługodawców, przypomni o dokumentach, konieczności dokonania opłat. Pomoże rozwiać wątpliwości, będzie trzymał rękę na pulsie, aby wszystko było przygotowane na czas i według Waszych oczekiwań bez konieczności Waszego ciągłego udziału w tym procesie.
W obliczu średnio rocznych przygotowań do tego dnia sama przyznasz, że te wszystkie drobne z pozoru działania kumulują się i w rezultacie chłoną Twój czas jak gąbka. Twój wolny czas.

7.KONSULTANT ŚLUBNY PODCZAS KOORDYNACJI DNIA ŚLUBU I PRZYJĘCIA WESELNEGO ZADBA O WSZYSTKICH I O WSZYSTKO

Twoi Goście poczują się zaopiekowani, ponieważ każdy problem jaki się u nich pojawi, każda prośba jaką będą mieli, będzie mogła być skierowana właśnie do Konsultanta Ślubnego.
Zapomnij więc o sytuacjach kiedy wujek przychodzi do Ciebie, żeby Dj zmienił muzykę.
Albo o takiej kiedy ciocia przychodzi i mówi, że boli ją brzuch i potrzebuje jakiejś tabletki.
Albo o takiej kiedy ktoś z kuchni mówi, że posiłek musi zostać opóźniony o 15 minut, ponieważ mięso jeszcze się nie upiekło.
Albo o takiej kiedy dostaniesz informację, że Twój tort nie dojedzie, albo dojechał, ale jest w opłakanym stanie.

Zapomnij o tych wszystkich sytuacjach i setkach podobnych, bo one Ci się nie przytrafią, jeśli zdecydujesz się na opiekę Wedding Plannera. Teraz może wydawać Ci się to błahe i możesz myśleć, że przecież tylko chwilę zajmie Ci poradzenie sobie z takimi sytuacjami, ale chciałabym, żebyś odpowiedziała sobie na pytanie: “Czy naprawdę w tym wyjątkowym dniu mojego życia, którego przygotowanie zajęło mi rok, pochłonęło mnóstwo czasu i pieniędzy, miało być spełnieniem moich snów, a ja miałam być jego Królową, chcę odpowiadać na pytania, gasić pożary, zastanawiać się co z tortem, muzyką, posiłkami i całą resztą podobnych spraw? Czy chcę biegać od kuchni do Dj zahaczając o fotografa i przypominać im, by danie zaraz wyszło na salę, by kończyć przerwę, bo Goście chcą tańczyć, by zrobili zdjęcie jak kroimy tort razem z Mężem? Czy tego dnia chcę w ogóle się nad tym zastanawiać?”

8. KOMFORT I SPOKÓJ W DNIU ŚLUBU I PRZYJĘCIA

Będziecie mogli skupić się wyłącznie na przeżywaniu, celebrowaniu, zapamiętywaniu tego dnia. Na zabawie, na rozmowie.
Koordynacja dnia ślubu i wesela jak sama jej nazwa wskazuje polega na skoordynowaniu, kontrolowaniu i bieżącym reagowaniu. Konsultant ślubny spina zadania wszystkich podwykonawców w całość. Wie dokładnie co dzieje się w kuchni domu weselnego, wie, gdzie jest zespół muzyczny, czy są już w drodze, czy nie stało się coś niespodziewanego. Kontroluje, by posiłki były wydawane zgodnie z planem, ale jeśli nastąpi zwrot akcji potrafi tę sytuację opanować, tak by pozostała ona niezauważona. Konsultant Ślubny podczas koordynacji ślubu i przyjęcia weselnego ma oko na wszystko i jest w stałym kontakcie ze wszystkimi osobami pracującymi nad tym wyjątkowym wydarzeniem  Czuwa nad logistycznym sukcesem tego dnia  Z Wedding Plannerem i usługą koordynacji dnia ślubu i przyjęcia weselnego nie grozi Wam chaos, żadne nieoczekiwanie zwroty akcji, przestoje. Wszystko dzieje się płynnie i tak jak powinno

9. USZYTY NA MIARĘ SCENARIUSZ DNIA ŚLUBU ZAPEWNI CI KOMFORT I POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Usługa koordynacji dnia ślubu i wesela rozpoczyna się od stworzenia szczegółowego scenariusza dnia ślubu i przyjęcia weselnego.
Stworzenie takiego dokładnego planu działania, przebiegu ceremonii, przyjęcia i w ogóle całego tego dnia jest kluczowe! Nigdy nie rezygnuj z tego punktu, niezależnie czy pracujesz z Wedding Plannerem czy nie.
Konsultant ślubny razem z Wami tworzy scenariusz, podpowiada w jakiej kolejności najlepiej wykonać dane czynności, tak by wszystko działo się sprawnie, ale spokojnie i przyjemnie. Omawiacie dokładnie kolejność działań. Wiesz dokładnie jak będzie przebiegał ten dzień. Co następuje po sobie i dlaczego ta a nie inna kolejność jest dla Was korzystna. W opracowanym z Konsultantem Ślubnym scenariuszu uwzględniasz wszystkie ważne, ale szczegółowe kwestie, które często przez emocje ostatecznie nie zostają wykonane. Tutaj nie grozi Ci, że cokolwiek co było dla Ciebie ważne umknie Waszej uwadze.
Bez presji i stresu. Presja i stres, to coś co nigdy nie dotknie Cię, jeśli podejmiesz współpracę z Wedding Plannerem. Z dobrym, profesjonalnym, wykształconym, mającym na uwadze przede wszystkim Wasz komfort, ale i powodzenie całego przedsięwzięcia Konsultantem Ślubnym.

Co sądzisz o tych argumentach? Czy one do Ciebie przemawiają?

Jeśli chcesz otrzymywać od nas powiadomienia o kolejnych artykułach pełnych inspiracji i fachowej wiedzy, to koniecznie zapisz się na nasz newsletter:https://gotowenaslub.pl/newsletter/

A jeśli pojawiły się w Twojej głowie jakieś pytania, to zajrzyj do zakładki, w której rozprawiamy się z najczęściej zadawanymi pytaniami: https://gotowenaslub.pl/faq/ 

BĄÐŻ GOTOWA NA ŚLUB!

Ola i Ania Ułańskie

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

2 thoughts on “OBOWIĄZKOWA PRZEDŚLUBNA LEKTURA!”

    1. Joasiu! Kiedy ten wielki dzień? 🙂 Czym najbardziej się stresujesz? Z czym masz największy problem? Może temu zaradzimy 🙂 Nie pozwól by stres popsuł Ci najpiękniejszy dzień w Twoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *