Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – co warto o nim wiedzieć?

Trądzik to choroba skóry, która może spowodować prawdziwe spustoszenie na twarzy. Liczne krostki i długotrwałe stany zapalne skóry nierzadko pozostawiają po sobie ślady w postaci blizn i przebarwień. Jak sobie z nimi poradzić? Czy istnieje szansa na to, żeby pozbyć się ich całkowicie? Odpowiedzią jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych, które najlepiej jest wykonać zaraz po zagojeniu się zmian chorobowych.

Metody usuwania blizn potrądzikowych

Aby usunąć nieestetyczne ślady po trądziku, można zdecydować się na dermabrazję lub silne peelingi medyczne, które polegają na intensywnym złuszczaniu naskórka. Metody te bywają skuteczne, ale wiążą się też z bardzo wysokim ryzykiem powikłań, przez co mogą spowodować jeszcze silniejsze przebarwienia i blizny. Tego typu terapie nie należą bynajmniej do bezbolesnych i wiążą się ze stosunkowo długim okresem rekonwalescencji.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest natomiast mało inwazyjne, dużo bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się temu zabiegowi.

Na czym polega laserowe usuwanie blizn potrądzikowych?

Jednym ze skuteczniejszych laserów na blizny jest ClearSkin PRO Special Edition używany przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych tym urządzeniem jest bezpieczne i komfortowe dla pacjenta, ponieważ nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Rekonwalescencja jest krótka i nieuciążliwa.

Laser ClearSkin PRO Special Edition dysponuje dwukrotnie wyższą mocą niż jego poprzednicy, dzięki czemu wnika głęboko w skórę, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia termiczne. Promieniowanie działa na kolumny skóry, a nie na całe jej fragmenty. W ten sposób zostają zainicjowane procesy regeneracyjne. W miejscach mikrouszkodzeń zaczynają namnażać się zdrowe komórki skóry. Energia lasera frakcyjnego powoduje też koagulację białek i odparowanie wody.

Mała plamka zabiegowa umożliwia wykonanie bardzo precyzyjnej procedury. Laser trafia w samo sedno problemu – dokładnie tam, gdzie występują nieprawidłowości w tkance. Jego działanie sprawia, że wygładzają się nierówności skóry, takie jak właśnie blizny po trądziku. Laser dodatkowo ujędrnia i wzmacnia skórę, dzięki czemu poprawia się jej ogólna kondycja.

Bezpieczeństwo usuwania blizn laserem

Wspomniane urządzenie ClearSkin PRO Special Edition to laser frakcyjny nieablacyjny, co oznacza, że powoduje przebudowę głębokich warstw skóry, bez uszkadzania powierzchni naskórka. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny aplikator chłodzący, który chroni skórę przed przegrzaniem. Dzięki temu laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest bezpieczne i komfortowe, chociaż osoby wrażliwe mogą odczuwać lekkie ukłucia i szczypanie. Jeżeli obawiasz się bólu, możesz poprosić lekarza o zastosowanie znieczulającego żelu na skórę.

Laserowe usuwanie blizn – efekty

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych przynosi najlepsze rezultaty, gdy zostanie przeprowadzone jak najszybciej po zagojeniu się stanu zapalnego skóry. Wówczas można liczyć na całkowite usunięcie problemu. Wraz z upływem czasu blizny stają się jednak twardsze i bardziej oporne na działanie lasera. Zbyt długie zwlekanie z podjęciem decyzji o zabiegu może spowodować, że usuwanie blizn laserem nie przyniesie pełnych efektów – ślady po trądziku staną się mniej widoczne, ale nie znikną zupełnie.

Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów terapii konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Liczba i częstotliwość powtórzeń zależy od stadium i rozległości zmian. Plan leczenia ustala lekarz podczas konsultacji wstępnej.

Warto wiedzieć, że laserowe usuwanie blizn sprawdza się nie tylko w walce ze skutkami trądziku, ale też pomaga w redukcji blizn pourazowych i pooperacyjnych, np. po cesarskim cięciu.

Szukasz skutecznego sposobu na pozbycie się blizn potrądzikowych? Skonsultuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]