Kochana… Artykuł będzie dość długi, ale zapewniamy Cię, że gdy przez niego  przejdziesz nie pożałujesz! Oczekujemy od Ciebie zaangażowania, i odpowiedzi na pytanie, które  zadamy Ci na końcu artykułu. Przygotuj notes, długopis i daj z siebie wszystko, tak żebyś jak najwięcej skorzystała.

Co wpływa na budżet weselny? Co warto wziąć pod uwagę?

Być może będziesz zdziwiona natomiast uważamy, że bezpośrednio związana z budżetem weselnym jest TWOJA WIZJA DNIA ŚLUBU I PRZYJĘCIA WESELNEGO. Im  dokładniejsza tym lepiej. ” Chcę mieć białą suknię, dużo kwiatów i ładną salę” – to nie jest wizja. Wizja musi być PRECYZYJNA.  Jeżeli ma ona pomóc Ci czy to w podejmowaniu decyzji, czy planowaniu budżetu, musi być dokładna. Podamy Ci kilka pytań pomocniczych, tak żeby zasugerować Ci po jakich tematach możesz poruszać się tworząc swoją wizję.

  1. Czy lubisz duże, czy małe przyjęcia?

  2. Czy lubisz przyjęcia do białego rana, czy przyjęcia do 22.00-24.00?

  3. Kto pragniesz, by towarzyszył Ci tego dnia?

  4. Z jakich atrakcji weselnych najchętniej sama korzystasz?

  5. W jakich zabawach weselnych sama najchętniej bierzesz udział?

  6. Do jakiej muzyki uwielbiasz tańczyć?

  7. Jaką kuchnią jesteś zauroczona? ( nie musisz wybierać polskiej tradycyjnej kuchni)

  8. Eleganckie wnętrze, czy grill pod gołym niebem? Jaki typem jesteś? Czy lubisz luksusowe przestrzenie, czy totalny luz i wiatr we włosach?

  9. Jak dokładnie chcesz wyglądać?

PAMIĘTAJ, ŻE WIZJA MA BYĆ SPÓJNA Z TOBĄ.

Ważne, abyś WIZJĘ zapisała na kartce. Ale to nie koniec.

Prosimy Cię także o to, abyś każdego dnia wieczorem WIZUALIZOWAŁA swoją wizję. Roztaczaj ją przed oczami, wieczorem przed snem, skup się na tym, by odczuwać pozytywne emocje. Masz niemal przebierać nogami na samą myśl o tym, że Twoja wizja zostanie urzeczywistniona. To bardzo ważne kochana, abyś wykonywała to ćwiczenie, doskonale wpływa na redukcję stresu.

Okej, ale jak to właściwie się ma do budżetu weselnego?

Otóż, przede wszystkim Twoja wizja pozwoli Ci wytrwać w dyscyplinie finansowej. Na pewno niektóre z Was na rzecz ślubu i wesela będą rezygnować z pewnych przyjemności. Dzięki wizji Wasza motywacja nie osłabnie, ponieważ jak wiemy  proces oszczędzania, zbierania środków jest żmudny i długotrwały. Mogą przyjść trudniejsze momenty, które przetrwasz dzięki wizji. Im bardziej będziesz zdyscyplinowana, tym gwarantujemy Ci, mniej stresu będziesz miała, tym spokojniejsza będziesz. Więc jest to pierwszy powód dla, którego warto stworzyć swoją wizę.

Jeżeli nie znasz swojej wizji, to jesteś podatna na sugestie innych osób, ich porady i naciski. Łatwo więc można Ci coś narzucić, ani się nie obejrzysz, a będziesz realizować WIZJĘ KOGOŚ INNEGO. Jeśli nie wiesz, że Twoim marzeniem jest kameralne przyjęcie, to możesz ulec oczekiwaniom na przykład rodziców o zorganizowania hucznego weselicha. A to jak się domyślasz ma ogromny wpływ na wysokość budżetu. Takich przykładów może być więcej. Na przykład  rodzice,  babcie mogą  nalegać na poprawiny –  co oczywiście podniesie koszty.  Dlatego wizja jest kluczowa. Drugą więc jej zaletą jest to, że jeśli ją znasz dokładnie, to jesteś odporna na dobre rady innych ludzi i realizujesz swoją wizję.

Teraz powiemy Ci o dwóch bonusowych zaletach związanych z wyznaczeniem wizji ślubnej. Dużo łatwiej będzie Ci po prostu podejmować decyzje, więcej o tym przeczytasz w innym artykule.

I na koniec, przyznaj sama, że jeśli znasz swoją wymarzoną wizję to jest duża szansa, że Twój dzień ślubu i wesela spełni Twoje oczekiwania.

Idźmy dalej, uprzedzałyśmy Cię, że materiał będzie długi, ale obiecujemy, że skorzystasz. Czas  wyznaczyć PRIORYTETY. Kochana, lubimy kiedy pieniądze przynoszą określoną korzyść, jakiś rezultat. Jeśli, skupisz się na swoich priorytetach, aspektach przyjęcia, które są  kluczowe dla Ciebie, jest szansa, że wydane pieniądze przyniosą  realną wartość, przyczynią się do realizacji twojej wizji.

Zastanów się więc nad tym, bez czego nie wyobrażasz sobie TEGO DNIA? Co musi się pojawić byś była szczęśliwa?

Każda Panna Młoda będzie miała inne priorytety. Być może masz wspaniałą rodzinę, która przyjeżdża z różnych stron świata, czy Polski i Twoim priorytetem jest zapewnić  im komfortowy nocleg.  Być  może jesteś smakoszką, kochasz wspaniałe jedzenie i jesteś w stanie wydać o wiele więcej na doskonałe jedzenie, niż na przykład na drogie dekoracje kwiatowe. Być może kochasz naturę, przyroda to coś bardzo ważnego dla Ciebie, więc może będzie dla Ciebie kluczowe, przeniesienie tego co na zewnątrz do środka sali weselnej i jesteś w stanie wydać dużo, by tak się stało.

Wybierz 3-4 priorytety.

WYTYCZENIE PRIORYTETÓW SPRAWI, ŻE NIE WYDASZ PIENIĘDZY NA COŚ CO JEST MODNE, COŚ CO BYŁO U KOGOŚ, TYLKO WYDASZ NA COŚ CO WAŻNE DLA CIEBIE.

Na koniec pytanie: jakie są Twoje priorytety? Będzie mi niezmiernie miło, gdy odpiszesz w komentarzu.

ALEKSANDRA I ANNA UŁAŃSKA – GOTOWE NA ŚLUB

Aleksandra Ułańska
alulanska@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *