f

Cześć Kochana!

Dziś nie będzie zbyt długiego wstępu, ponieważ temat jest znany chyba każdej przyszłej Pannie Młodej. W zasadzie poniżej otrzymasz od nas najprostsze narzędzie, ale jednocześnie takie, które jest Ci absolutnie NIEZBĘDNE, jeśli chcesz do dnia Waszego ślubu i przyjęcia weselnego naprawdę DOBRZE SIĘ PRZYGOTOWAĆ i nie dać się zaskoczyć i zestresować. Poniżej znajdziesz absolutnie wyjątkowy harmonogram przygotowań do ślubu i przyjęcia weselnego. Dlaczego wyjątkowy? Ponieważ oprócz tego, że znajdziesz w nim rozplanowane na poszczególne miesiące zadania do wykonania przed ślubem, to zostały one opatrzone komentarzami, uwagami, tipami, podpowiedziami, które naprawdę Ci się przydadzą!

Poniżej prezentujemy Ci fragment HARMONOGRAMU GOTOWYCH NA ŚLUB. Pełną wersję możesz otrzymać TUTAJ.

12 miesięcy przed ślubem (oczywiście możecie zacząć planować ten dzień nawet 2 lata przed terminem)

 

 1. Wybierzcie Urząd Stany Cywilnego i/lub Kościół, w którym chcecie wziąć ślub. Tym samym zdecydujcie się na rodzaj ślubu (czy to będzie ślub konkordatowy, cywilny, kościelny, humanistyczny). Zorientujcie się kiedy i jakie dokumenty powinniście dostarczyć do Urzędu, Kościoła oraz jak wygląda sytuacja np. z naukami małżeńskimi. Nie bagatelizuj tego i naprawdę zabierz się za to odpowiednio wcześnie.
 2. Określcie Wasz budżet. Spójrz na niego realnie i weź pod uwagę, że przez rok jesteście w stanie np. odłożyć jeszcze dodatkowe pieniądze. Przy czym to założenie kryje za sobą pewne ryzyko i wymagać będzie od Was dużej dyscypliny. Zarządzajcie świadomie swoim budżetem i jeśli zaplanujecie, że za rok odłożycie kwotę X ustalcie ile miesięcznie czy tygodniowo pieniędzy powinniście odkładać, aby rzeczywiście taką kwotę odłożyć. Pieniądze same się nie odłożą. Miej świadomość, że np. będziecie musieli ograniczyć niektóre wydatki na rzecz budżetu weselnego. To jest kwestia priorytetów. Bądźcie konsekwentni.
 3. Określcie mniej więcej swoją wizję na dzień ślubu i przyjęcia weselnego. Ja wiem, że do tego dnia jeszcze tak dużo czasu i możesz zmienić zdanie wiele razy odnośnie dekoracji, kolorów itd. Niezwykle ważne jest jednak, abyście już teraz odpowiedzieli sobie na pytania:
  * Czy chcę ślub i przyjęcie weselny w kameralnym gronie czy huczną fetę?
  * Jaki styl ślubu i przyjęcie jest mi najbliższy? Elegancki, swobodny, odzwierciedlający moje pasje?
  * Co tego dnia będzie dla mnie najważniejsze pod kątem przyjęcia? Jedzenie, muzyka, dekoracje, a może wszystkie aspekty są dla Ciebie tak samo istotne?
  Odpowiedzi na te pytania od razu ukierunkuje Wasze dalsze decyzje.
 4. Teraz kiedy już mniej więcej wiesz jaki styl ślubu i przyjęcia weselnego jest Wam najbliższy możecie rozejrzeć się za obiektem weselnym, który będzie wpisywał się w wybrany przez Was klimat. Zarezerwujcie wybraną salę.
 5. 12 miesięcy przed ślubem i weselem to też idealny moment, aby zarezerwować usługi fotografa, kamerzysty, DJ’a lub zespołu. Ci usługodawcy pojawiają się w zasadzie na każdym ślubie i przyjęciu stąd ich grafiki zazwyczaj pękają w szwach.
  UWAGA! ZAWSZE wybieraj najlepszych usługodawców w określonym przez Was budżecie. Nie idź na kompromisy. Wybieraj profesjonalistów i pasjonatów swojego zawodu. Sprawdź dokładnie ich strony w sieci, portfolio, zakładkę o nas – zazwyczaj ją omijasz? To błąd, właśnie z niej najczęściej dowiesz się jakie podejście do swojej pracy ma dana osoba, jaka filozofia pracy jest jej najbliższa.
 6. 12 miesięcy przed ślubem i przyjęciem, to też świetny moment, aby zarezerwować także te usługi, na których zależy Wam najbardziej.
 7. Zróbcie wstępną listę Gości.
 8. Rok przed ślubem to też dobry czasy, abyście zasygnalizowali swoim Gościom, że planujecie wziąć ślub. Możecie np. wysłać im Save the date. Obecnie coraz więcej ludzi (oby tak dalej!) planuje swój czas, zarządza nim nawet z rocznym wyprzedzeniem. Zwłaszcza ludzie bardzo zajęcie będą Wam wdzięczni za wcześniejsze uprzedzenie J
 9. 12 miesięcy, to wbrew pozorom bardzo dużo czasu. Sama oglądając się za siebie nie mogę uwierzyć ile rzeczy zmieniło się w ciągu zaledwie 12 miesięcy, a jednak.  Zgodzisz się ze mną, że dzień ślubu i przyjęcia weselnego, to jedyny, niepowtarzalny i absolutnie wyjątkowy dzień w życiu człowieka. Zgodzisz się? Ok. Jak sama widzisz jego planowanie zaczyna się na wiele, wiele miesięcy przed TYM DNIEM. Wydajemy ogromne kwoty na dekoracje, suknie, garnitury, makijaż, fryzurę, muzyków, fotografów itd.  Chcemy, by tego dnia wszystko było idealne, dopieszczone w najmniejszym szczególe. Tymczasem nierzadko Panny Młode i przyszli Młodzie Panowie zapominają o sobie, swoim wyglądzie i swojej formie, a co najważniejsze swoim zdrowiu i samopoczuciu. Pamiętaj żaden makijaż i żadna sukienka nie zakryją Twoich zaniedbań.  Jeśli do tej pory jesteście troszkę na bakier ze zdrowym stylem życia, to niezależnie od tego jak wyglądają Wasze sylwetki (słowa kierują również do Mężczyzn ) rok przed ślubem powinniście o siebie zadbać! Odstaw śmieci spożywcze tam gdzie ich miejsce – DO KOSZA. Zacznij używać swojego ciała do tego do czego zostało stworzone – DO RUCH  Nie rób tego dla kobiecej sukni z odkrytymi plecami, dla pięknej cery, włosów i paznokci, zrób to dla zdrowia, dla tego, żebyś w dniu ślubu i przyjęcia nie tylko wyglądała zjawiskowo, ale przede wszystkim żebyś czuła się silna, pełna energii i pena siebie. Tego nie kupisz za żadne pieniądze. Otrzymasz to bez żadnych materialnych kosztów. Jedyne czego Ci potrzeba to determinacji i gotowości, aby ciężko pracować. Efekty? To temat na zupełnie inną okazję, powiem Wam tylko tyle:  trening i zdrowe odżywianie to takie dwie decyzje, których w swoim życiu NIGDY NIE POŻAŁUJESZ. To pewniaki .Po treningu na twarzy ZAWSZE jest uśmiech,a Ty czujesz, że MOŻESZ WSZYSTKO.  No i oczywiście  ćwicząc regularnie stajesz się szczęśliwą posiadaczką silnego, jędrnego i super zgrabnego ciała.
 10. Nawiąż współpracę z Wedding Plannerem, jeśli interesuje Was kompleksowa organizacja ślubu i wesela. To nie jest dodatkowy, zbędny koszt. To pełen spokój i możliwość wyłącznie celebracji tego dnia. To zero stresu! To 200 h, które możesz zaoszczędzić i przeznaczyć na zadbanie o siebie, swoje pasje, rodzinę, zdrowie.
 11. Na około 10-12 miesięcy przed ślubem i przyjęciem weselnym zacznij rozglądać się za swoją wymarzoną suknią ślubną oraz dodatkami do niej. Buty, może narzutka, biżuteria

 

8 miesięcy przed planowanym ślubem i weselem:

 

 1. T o dobry moment, abyście zastanowili się kogo chcecie mieć przy swoim boku jako świadka i świadkową lub czy przypadkiem nie chcecie orszaku druhen i drużbów J
 2. Zapiszcie się na nauki przedmałżeńskiego. To nie jest dobry pomysł, aby zostawiać takie sprawy na ostatnio chwilę. Nie generujcie sami niepotrzebnie sytuacji stresowych.
 3. Jeśli marzycie o muzycznej oprawie Waszej ceremonii, to teraz jest dobry moment, żeby rozejrzeć się za taką usługą. Zwłaszcza, jeśli decydujecie się np. wyłącznie na ślub cywilny takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi i nada wyjątkowego charakteru tej chwili. Coraz więcej osób decyduje się na taki wybór, stąd nie ma co zwlekać z zarezerwowaniem terminu u muzyków.
 4. Zakładam, że masz już mniej więcej określoną wizję swoich dekoracji, które znajdą się na Sali, w Kościele, na samochodzie. Wiesz jak ma wyglądać Twój bukiet i butonierka dla Pana Młodego. Jeśli jeszcze nie podjęłaś tych decyzji, masz mętlik w głowie, to koniecznie zbierz kilka inspiracji, które rozważasz i wybierz firmę, która zajmie się wykonaniem tych dekoracji dla Ciebie. Podczas pierwszego spotkania pokaż osobie, która zajmie się Twoimi dekoracjami Twoje inspiracje. Omów z nią pomysły jakie masz i wątpliwości, jeśli takowe się pojawiły. Zapytaj o radę. Wykorzystaj do maksimum możliwość porozmawiania z profesjonalistą w swojej dziedzinie. Opowiedz o całej koncepcji jaką masz na stylizację ślubu i przyjęcia weselnego i poradź się, jeśli sama nie wiesz co będzie idealnie pasować do Twojej wizji. Jak sama widzisz te 8 miesięcy to nie jest przesada J
 5. Wybierz i zarezerwuj samochód do ślubu, jeśli zdecydowaliście się na ten element. Ostatnio samochody do ślubu biją rekordy swojej popularności, nie zwlekaj więc zbyt długo z rezerwacją. Jest to stosunkowo niedroga usługa, ale frajda i radość masz jak w banku, nie mówiąc nawet o Twoim przyszłym Mężu.
 6. Zarezerwujcie dodatkowe usługi i atrakcje. Jeśli w Waszym budżecie przewidujecie dodatkowego atrakcje dla Was i Waszych Gości takie jak: pokaz barmański, pokaz tańca, fotobudka, występ komika , to teraz jest ten czas kiedy należy je zarezerwować. W tym stosunkowo wczesnym rezerwowaniu jakichkolwiek usług chodzi przede wszystkim o to, żebyście mieli wybór i możliwość zatrudnienia dokładnie tych usługodawców, których praca przemawia do Was najbardziej. Z resztą musisz przyznać, że będziesz spać spokojniej, jeśli większość spraw załatwisz wcześniej niż później.

Ok. 6 miesięcy przed ślubem:

 

 1. Pół roku przed ślubem to dobry moment, abyście rozejrzeli się za obrączkami, ale nie ma sensu jeszcze ich kupować.
 2. Teraz zarezerwuj sobie także wizytę u stylistki paznokci. Dobrze, abyś teraz udała się także na próbną fryzurę i makijaż. Jasne możesz zrobić to na miesiąc przed ślubem, nie widzę problemu, pod warunkiem, że jesteś na 100% pewna warsztatu i umiejętności makijażystki i fryzjerki. W innym przypadku raczej nie bagatelizuj wcześniejszego wykonania próby ich umiejętności, ponieważ jeśli zdecydujesz się na to na miesiąc przed ślubem i okaże się, że jesteś kompletnie niezadowolona, zostanie Ci tylko wspomniany miesiąc na szukanie od zera kogoś odpowiedniego, a to już staje się dużym wyzwaniem i generuje stres, którego jesteś w stanie uniknąć. Jeśli chodzi o makijaż i fryzurę, to doradzam Ci tutaj opcję z dojazdem do Twojego domu lub obiektu weselnego, jeśli tam będziesz przygotowywać się do ślubu. Wystarczy, że razem z Tobą na makijaż i fryzurę zdecyduje się jeszcze powiedzmy Twoja Mama, przyszła Teściowa i druhny ( łącznie np. 5 osób) i każda makijażystka czy stylistka fryzur z chęcią przyjedzie do Was. Jeśli chodzi o makijaż i fryzurę, to tutaj bądź nieugięta i wybierz profesjonalistów, których efekty pracy dodadzą Ci uroku i świeżości, a nie np. lat. Zwracaj uwagę na kosmetyki, których używają, technikę jaką wykonują makijaż czy fryzurę. Sama zorientuj się w temacie.
  W sytuacji podbramkowej, pamiętaj, że możesz zwrócić się np. do nas po pomoc. Mamy dla Ciebie specjalny pakiet EMERGENCY stworzony właśnie do gaszenia takich pożarów. Mamy dużą bazę podwykonawców, więc jesteśmy w stanie zaradzić Twoim kłopotom.
 3. Przynajmniej na to pół roku przed ślubem pomyśl o zabiegach kosmetycznych, stomatologicznych i innych, które pozwolą Ci czuć się i wyglądać pięknie w dniu ślubu i przyjęcia. Pamiętaj, że nie jesteś w stanie np. poprawić kondycji skóry w jeden dzień, jeśli masz z nią jakieś poważniejsze problemy. Po niektórych zabiegach skóra dochodzi do siebie nawet kilka dni, niektóre zabiegi wymagają kilku powtórzeń. Daj sobie odpowiednią ilość czasu.  Jeśli po takich zabiegasz będziesz o siebie dbać, zdrowo się odżywiać, nawadniać, unikać wszelkich używek, to utrzymasz wspaniałe efekty.
 4. Teraz pomyślcie o podróży poślubnej. Wybierzcie destynacje. Przemyślcie bardzo dokładnie jak chcecie spędzić ten czas. Na jakiego rodzaju wypoczynku Wam zależy. Na jakiej pogodzie?  Jeśli zdecydujecie się na egzotyczną podróż zadbajcie o paszporty, ubezpieczenie i szczepionki! Bądź świadomym podróżnikiem J
 5. Niestety, ale przyszedł właśnie czas, abyście określili ostateczną listę Gości. OSTATECZNĄ LISTĘ GOŚCI. Do dzieła!
 6. Jeśli zdecydowaliście się SAVE THE DATE, to prawdopodobnie macie za sobą wybór ogólnego motywu przewodniego jaki będzie pojawiał się na zaproszeniach, winietkach czy kartach menu, table planach. Jeśli jeszcze o tym nie myśleliście, to teraz jest ten moment. Wybierz i zamów! Jeśli zdecydujecie się na usługi manufaktury, to pamiętajcie, że zapewne będzie czekać troszkę dłużej, dlatego nie zwlekajcie z tą decyzją.
 7. Teraz przyszedł też czas na sesję narzeczeńską, jeśli na taką się zdecydowaliście.

 źrodło:www.instagram.com

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *