Zauważyłyśmy, że bardzo często macie problem z podjęciem jednej decyzji. Mnogość opcji, ilość pięknych rozwiązań i inspiracji faktycznie może wprowadzić mętlik w naszej głowie. Dlatego postanowiłyśm podzielić się z Tobą tym, co może być dla Ciebie pomocne. Jeśli tak będzie, to proszę zostaw komentarz, żebyśmy wiedziały, że to co tworzymy dla Ciebie faktycznie zdaje egzamin.

 

WOLISZ CZYTAĆ?

KILKA RAD, WSKAZÓWEK, KTÓRE WARTO WZIĄĆ POD UWAGĘ, KIEDY STOISZ PRZED WAŻNY WYBOREM:

  • Po raz kolejny odniesiemy się do Twojej WIZJI. Dla nas jest to punkt wyjścia wielu ważnych decyzji. Twoja wizja spisana na kartce, naprawdę dokładna i precyzyjna będzie źródłem wielu odpowiedzi. Zastanów się na swoim wyglądem, w jakiej sukni siebie widzisz? Jaki ma krój, jaki kolor? Pomyśl o kwiatach, jakie sobie wyobrażasz, ile ma ich być? Jakie mają kolory? Jaki styl przyjęcia wybierasz? GLAMOUR CZY BOHO, a może KLASYKĘ? VINTAGE? A  jaka paleta kolorów jest Ci bliska? Poświęć czas na stworzenie całościowego wyobrażenia, nigdzie się nie  śpiesz.
  • Wybierz inspiracje, które oczywiście są spójne z wizją. I teraz kilka ważnych słów na temat inspiracji, zdjęć, które mają Ci pomóc podjąć decyzje. Często jest tak, że zamiast ułatwienia wiele utrudniają. Dlaczego? Jest ich za dużo, za duża jest różnorodność, nie są spójne, tylko każde z innej parafii. Wiemy, że to jest trudne wybrać jedną jedyną rzecz, kiedy jest taki ogrom możliwości. Nie mniej jednak musisz dokonać decyzji, a setki zebranych inspiracji raczej Ci w tym nie pomogą. Kiedy przejrzysz naszego bloga i przyjrzysz się artykułom  dotyczącym inspiracji zauważysz być może pewien klucz, którym się posługujemy. Mianowicie kiedy na przykład pokazujemy Ci zaproszenia ślubne to dzielimy jest na style, czy kolory. Czyli zaproszenia  w stylu boho, w kolorze burgundowym itd. Natomiast każdy styl, czy kolor pokazujemy jeszcze w kilku rodzajach. Czyli na przykład zaproszenia boho pokazujemy w wersji z motywem łapaczy snów – kilka przykładów, później z motywem koronki- kilka przykładów , czy pióra- kilka przykładów . I ty właśnie potrzebujesz zadecydować nie tylko o stylu, ale także o konkretnym rodzaju. Tak samo jest w przypadku sukni ślubnej. Potrzebujesz zdecydować czy to będzie syrenka, suknia boho, księżniczka, kolumna itd. A następnie jak wybierzesz na przykład syrenkę to zastanawiasz się czy ma być w kolorze, czy z rękawami, czy z dekoltem na plecach itd. Im więcej specyficznych cech określisz tym łatwiej podejmiesz decyzję.
  • Wybierz maksymalnie 5 inspiracji. Naprawdę nie więcej. Musisz się pilnować.
  • Jeżeli na przykład wszystkie inspiracje, które wybrałaś są obłędne i nie możesz podjąć żadnej decyzji to pomyśl o budżecie, który możesz przeznaczyć na dany aspekt. Być może biorąc to pod uwagę od razu odrzucisz opcje, na które Cię nie stać.
  • Zaczerpnij porady eksperta w obszarze, w którym musisz podjąć decyzję. Spojrzenie kogoś doświadczonego może być bardzo pomocne. Nie musisz się znać na wszystkim.
  • Weź pod uwagę względy praktyczne. Jeżeli są dla Ciebie ważne. Czyli, czy suknia ślubna jest wygodna do tańca, czy swobodnie się w niej czujesz kiedy siadasz itp.
  • Co jest dla Ciebie PRIORYTETEM? Jeżeli na przykład stoisz przed wyborem kwiatów to pomyśl co się dla Ciebie liczy: wygląd kwiatów? Ich kolor? Ich cena? Ich trwałość? Pomyśl z czego nie zrezygnujesz, a co możesz odpuścić jeżeli nie znajdziesz rozwiązania, które łączy wszystkie Twoje priorytety.
  • Na koniec ważna sprawa, które dość skutecznie utrudnia Ci podjęcie własne decyzji lub jakiejkolwiek decyzji. Wiele osób, będzie Ci doradzać co powinnaś wybrać i jaką decyzje podjąć. Każdy będzie miał swoją opinię, komentarz na temat tego co jest dobre, ładne, praktyczne itd. Spokojnie, nie musisz wszystkim dogadać. Podejmuj swoje decyzje, na bazie swojego zdania. Zbieraj raczej informacje na dany temat, fakty, a nie opinie.

Biorąc TO WSZYSTKO POD UWAGĘ powinno być Ci łatwiej wybrać jedno rozwiązanie. To nadal jest wymagające i przede wszystkim dużo zależy od Twojej konsekwencji i precyzyjnego określenia CZEGO CHCESZ? CO JEST DLA CIEBIE WAŻNE?

ALEKSANDRA I ANNA UŁAŃSKIE – GOTOWE NA ŚLUB

Aleksandra Ułańska
alulanska@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *