Kontakt z redakcją:

Dawid Brzeziński
[email protected]
tel. 796 521 531

Kontakt w sprawie reklamy: [email protected]
lub https://premiumeo.pl

Właścicielem portalu ślubnego
GotoweNaSlub.pl jest:
F.H.U. Dawid Brzeziński
ul. Lubuska 4/57
40-219 Katowice

Jak usunąć przebarwienia na zębach?

Papierowy, czarna kawa, mocna herbata oraz czerwone wino – każdy z tych produktów, przy częstym spożywaniu, może skutkować przebarwieniami na zębach. Te z kolei powodują, że nasze uzębienie nie prezentują się zbyt estetycznie, a nawet może być powodem silnych kompleksów. Na szczęście istnieje sporo sposobów, aby wyeliminować problem. Każdy stomatolog pomoże nam dobrać odpowiednią metodę usuwania przebarwień. Na co możemy się zdecydować?

Usuwanie kamienia + piaskowanie

Skaling, czyli usuwanie kamienia oraz piaskowanie to dwa zabiegi, które zazwyczaj możemy wykonać w każdym gabinecie dentystycznym. Całość trwa zaledwie kilkanaście minut, a efekty są natychmiastowe. Skaling pomoże nam pozbyć się namnożonych bakterii oraz osadu, który staje się ciemniejszy wraz ze spożywaniem wyżej opisanych pokarmów oraz paleniem papierosów. Stomatolog może używać różnych metod pozbycia się kamienia. Dużą popularnością cieszą się ultradźwięki, jednak wciąż można spotkać się z metodą ręcznego usuwania.

Kolejnym etapem będzie piaskowanie. Zabieg ma na celu dodatkowe pozbycie się kamienia, a przy tym przebarwień. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu drobinek piasku dentystycznego, które są wyrzucane na zęby pod dużym ciśnieniem. Kolejnym krokiem jest polerowanie. Zęby stają się bardzo gładkie, a co za tym idzie, są mniej podatne na osady. Oba zabiegi należą do bezbolesnych. Należy jednak wspomnieć, że wykazują się skutecznością jedynie w przypadku przebarwień powierzchniowych.

Wybielanie zębów

Gdy przebarwienia są bardzo mocne, co może wynikać np. z predyspozycji genetycznych, być następstwem niektórych chorób lub przyjmowania leków, wyżej opisane metody mogą okazać się niewystarczające. W takim przypadku najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie wybielanie. Stomatolog najpierw oceni stan naszej jamy ustnej i jeśli będzie to konieczne, wdroży leczenie oraz wykona skaling i piaskowanie. Obecnie na rynku dostępne są różne sposoby wybielania, jednak za każdym razem powinny być dopasowane do konkretnego pacjenta. Największą popularnością cieszy się metoda nakładkowa oraz laser. Co więcej, metoda laserowa okaże się bardzo skuteczna w sytuacji gdy mamy do czynienia z martwym zębem, który ze względu na brak składników odżywczych, utracił naturalny kolor.

Osoby, które pozbyły się przebarwień, muszą pamiętać, że chcąc zachować efekty na dłużej, konieczne będzie nie tylko ograniczenie wyżej wymienionych produktów spożywczych, ale również zmiana stylu życia i regularne dbanie o higienę jamy ustnej.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości gabinetu Mój Stomatolog z Poznania.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]