Drink bal na wesele. Jest to pomysł, który zyskuje coraz większą popularność przede wszystkim dlatego, że jest efektowny i można go dopasować praktycznie do każdego stylu wesela.

Czym jest ten drink bar?

Otóż, to nic innego jak „przenośny” bar, łącznie z barmanem, alkoholami, profesjonalnym szkłem barmańskim i najróżniejszymi dodatkami do drinków rzecz jasna : ) Tę usługę można oczywiście rozszerzyć np. o profesjonalny pokaz barmański.

To dobry pomysł, ponieważ zapewnia on powiew świeżości na weselu, budzi ciekawość gości (każdy chce przecież spróbować profesjonalnie przygotowane drinka), pozwala się zintegrować i może być dodatkową motywacją, by wstać od stołu 🙂
Dużą zaletą weselnego drink baru jest to, że nasi goście mogą poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowi i rozpieszczeni. Która z Waszych babć, cioteczek albo mam ma często okazję pić drinka z palemką przygotowanego specjalnie dla niej przez superprzystojniaka żonglującego butelkami? Otóż to.

Spotykam się z obawami typu: “czy to nie odciągnie zbytnio gości od samego wesela” lub “z drinkami łatwiej przesadzić”.
Pamiętajcie, że goście na Waszym weselu przyszli tam dla Was, nie dla drink baru czy jakiejkolwiek innej atrakcji, choć takowe są mile widziane : ) Wasza rodzina i przyjaciele przyszli z Wami świętować ten piękny dzień, więc nie sądzę by jakakolwiek niespodzianka odwróciła ich uwagę od tego co najważniejsze:)

Z drinkami łatwiej przesadzić?
To sprawa dość dyskusyjna.
Po pierwsze, nasz wpływ na to czy ktoś przesadzi z alkoholem na naszym Weselu (czy jakiejkolwiek innej uroczystości) jest naprawdę znikomy. Możemy tylko liczyć na takt ze strony biesiadników. Nie będziemy przecież kontrolować, kto ile wypił i czy przypadkiem nie powinien zrobić sobie „przerwy”, a najlepiej wszystko wytańczyć na parkiecie.
Zamawiając usługę profesjonalnego barmana na naszym weselu zyskujemy pewność, że drinki będą miały odpowiedni stosunek alkoholu do samych dodatków, więc nie ma mowy o szklance ginu z kroplą tonic’u. Poza tym w przypadku, gdy któryś z gości „przesadzi” możemy liczyć na profesjonalizm barmanów i ewentualne, delikatne i dyskretne wyperswadowanie pomysłu w stylu „jeszcze po maluszku” .
Koszt takiej usługi nie powinien przekroczyć 2000 zł, jeśli organizujesz wesele na ok. 100-12- osób przy czym atrakcja dostępna jest przez całą, weselną noc! Im więcej osób na Waszym weselu tym więcej barmanów powinniście zatrudnić.
Stoisko drink baru może być atrakcją i dekoracją samą w sobie, jeśli zadbamy o odpowiedni jego wygląd. Myślę, że i Panowie barmani przystaną na spójny ze stylem wesela outfit.

Zastanawiając się nad wyborem firmy zajmującej się usługą drink baru, oprócz ceny takiej atrakcji i jej zakresu warto również wziąć pod uwagę wygląd samego stanowiska. I tutaj naszym zdaniem im prostszy bar tym lepiej, tym łatwiej będzie nam go zaadaptować i wpleść w klimat wesela, tym większe możliwości mamy.
Zatem podsumowując drink bar z profesjonalną obsługą kelnerską jest świetną opcją i sprawdzi się w każdym weselnym stylu.

Pamiętajcie jednak, że wybierając tę usługę (z resztą jak każdą inną) należy upewnić co do kilku ważnych kwestii.
Po pierwsze: co dokładnie zawiera cena usługi. Czy tylko usługę barmańską, czy może jednak wliczony został alkohol, szkło, atrakcje, dojazd na miejsce wesela.

Po drugie: Czy firma, którą wybieramy posiada mobilny bar, ponieważ nie zawsze sala weselna takowy ma.
Po trzecie: Umowa. Jak z każdym podwykonawcą należy sporządzić i podpisać umowę.

Po czwarte: A może by tak oprócz samego show barmańskiego, zaangażować gości i zorganizować dla nich króciótki kurs, instruktaż z robienia profesjonalnych drinków? Warto dopytać o taką możliwość. Ah, to dopiero byłaby zabawa!
Mam nadzieje, że znajdziecie tu informacje, które pomogą Wam w podjęciu (lub nie podjęciu) decyzji o skorzystaniu z usługi jaką jest drink bar.

To co, kto z Was chętnie skorzystałby z takiej atrakcji na swoim weselu?

drink3
drink2

postdrink
drink 4

źródła:
cedarwoodweddings.com,eventsbywhim.ca,
warszawa.lento.pl
, tablicaweselna.pl

Anna Ułańska
kontakt@gotowenaslub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *