Wypełniacze skórne stosowane w medycynie estetycznej, cieszą się niezwykłą popularnością. Wszytko, dlatego, że zabiegi na ich bazie dają szybkie i piękne efekty. Jak działają i gdzie je zastosować? Przeczytaj koniecznie!
Dlaczego warto postawić na wypełniacze skórne?
Kiedy wraz z wiekiem zaczynają pojawić się zmarszczki, skóra staje się bardziej wiotka i cienka, oraz ubywa tkanki tłuszczowej nadającej twarzy młodzieńczy wygląd, należy postawić na wypełniacze skórne – skutecznie pomogą rozprawić się z ubiegającym czasem. Możliwości stosowania wypełniaczy jest wiele. Wato je zastosować: w okolice czoła, skroni, na kurze łapki, sińce pod oczami, w okolicach policzków, w celu przywrócenia konturu i owalu twarzy, w okolicach warg i w samych ustach, w podbródku oraz na szyi i dekolcie.
Jak działają wypełniacze skórne?
Na skutek naturalnych procesów starzenia, dochodzi do szeregu zmian w skórze. W związku z utratą kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego pogarsza się jej jakość, dochodzi do ubytku tkanki tłuszczowej i masy kostnej. Wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego (który ma zdolność do wiązania i zatrzymywania wody w skórze) przywróci skórze objętość, poprawi jej ogólną kondycję, sprawi że stanie się ona bardziej nawilżona oraz wyrówna się jej struktura.
Wypełniacze cechują się rożną gęstością i właściwościami, od tego zależne jest miejsce ich podania i rezultat jaki chcemy osiągnąć. Kwas hialuronowy to najpopularniejszy wypełniacz stosowany w gabinetach, jest wykorzystywany do zniwelowania zmarszczek, poprawy jakości skóry i przywrócenia objętości twarzy.
Wybieraj sprawdzone miejsca
Pamiętaj, że zabiegi z wypełniaczami skórnymi powinien wykonywać tylko lekarz! Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zabiegu oraz efektów po nim. Zawsze sprawdzaj miejsce i kwalifikacje osoby, która dokonuje iniekcji. Dzięki temu na długo będziesz się cieszyć wspaniałymi efektami zabiegów.