Hej kochana! Dzisiejszy artykuł to mała przestroga! Szczególnie uczulam Cię na kwestię finansową, kiedy organizujesz ślub i przyjęcie weselne. Nie bądź jedną z tych osób, która żyje w myśl zasady “zastaw się, postaw się”. Taka postawa może mieć opłakane skutki dla Twojej przyszłości finansowej i nie tylko. Przedstawiam Ci 2 topowe błedy Par Młodych, chcę bardzo mocno wyczulić Cię na te zagrożenia. Odpowiem również na pytanie GDZIE SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI?

 

36064758_1566687260119985_2946747130158514176_n

Są dwa topowe błędy, które popełniają pary Młode, przez które albo pakują się w tarapaty lub nastają konflikty rodzinne.

Pierwszy z nich to kredyt na ślub. Pary Młode często nie są w stanie samodzielnie zebrać środków na zorganizowanie wesela i ślubu, dlatego biorą pożyczki na brakującą kwotę. Wiesz

co wtedy się dzieje? Przez następne miesiące myślą tylko o tym z czego spłacą dług. Wchodzą w związek małżeński z długami, licząc, że spłacą je z kopert od gości. Potrzebny Ci taki stres? Lepiej się wstrzymaj i oszczędź, ale nie pakuj się w pożyczki.

36002713_1566666250122086_8217135618300313600_n

Drugi błąd ma miejsce, wtedy kiedy Wasi bliscy decydują się pomóc Wam w organizacji i co nieco sfinansować. Ustal zasady na jakiej ten prezent czy pożyczka ma później funkcjonować. Jeśli ma to wyglądać tak, że czujecie obowiązek podporządkowania swojej wizji do wizji osób, które Wam finansowo pomagają, to nie idź na to. Albo asertywnie ustal zasady, podziękuj za pomoc, relacjonuj postępy i rób tak jak uważasz najlepiej. Albo podziękuj za pomoc, i zdecyduj, że samodzielnie zorganizujesz przyjęcie. To Twój dzień pamiętaj o swojej wizji.

GDZIE SZUKAĆ OSZCZĘDNOŚCI? Podam Ci dwa sposoby, niedługo będziesz mogła poznać ich więcej, ponieważ szykujemy premierę naszego poradnika na temat budżetu weselnego.

To oczywiście możliwe, by nieco obciąć koszty w niektórych obszarach. Pamiętaj tylko, aby nie zaważyło to na jakości w kluczowych aspektów przyjęcia. Gdzie możesz zaoszczędzić i w jaki sposób?

  • Lista gości. Lista gości to bardzo delikatny temat. Umiejętność asertywnego zachowania jest w tym przypadku na wagę złota biorąc pod uwagę z jaką presją otoczenia muszą mierzyć się niektóre Panny Młode. NIE MUSISZ zapraszać wszystkich osób, na obecność których nalegają bliscy. To WASZ dzień i WASI goście. Jeśli macie naprawdę niewielki budżet to zaproście jedynie osoby Wam najbliższe, dla których jesteście Ważni Wy, i którzy są ważni dla Was. Nie musisz zapraszać ludzi, z którymi nie masz na co dzień kontaktu, z którymi nie sympatyzujesz, tylko dlatego, że to daleka rodzina Twoich rodziców czy babci. Naprawdę! Postaw na kameralne przyjęcie w gronie bliskich. To zdecydowanie lepsza opcja niż kredyt czy pożyczka, którą biorą Pary Młode, by zrobić huczne wesele bo taka jest tradycja rodzinna. Ty decydujesz pamiętaj.

  • Gadżety z „tanich sklepów” . To świetna opcja. Nie musisz mieć przecież mnóstwa kwiatów, możesz postawić na dekoracje, które bazują na książkach, filiżankach, i innych dodatkach, które możesz kupić za niewielkie pieniądze w takich właśnie miejscach. Powiem więcej, każdy stół może być udekorowany inaczej, natomiast trzymaj się jednej koncepcji.

 

I jak kochana artykuł? Znalazłaś w nim coś dla siebie?Daj znać w komentarzu co sądzisz. Odwiedz zakładkę UŁAŃSKIE TV tam jest wiele rad, które mogą okazać się dla Ciebie wsparciem.

Z miłością Ola.

Aleksandra Ułańska
alulanska@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *